Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Dvě bouračky o svátcích mají na svědomí opilí řidiči

28. 12. 2021

page.Name
Ani o Vánocích se nepodařilo ze silnic vymýtit nebezpečný nešvar - jízdu pod vlivem alkoholu. Policistům byly ohlášeny dvě. Jednoho hříšníka chytili den po Vánocích dřív, než by mohl se svým vozem havarovat.

K první bouračce došlo před desátou večer na První svátek vánoční mezi Kuksem a Choustníkovým Hradištěm. Opilý 31letý šofér ve škodovce nezvládl řízení a střídavě narážel vlevo a vpravo do silničních svodidel. „Přivolaní nehodáři z Trutnova provedli s řidičem dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 1,75 promile! Muž byl kvůli bolesti břicha převezen do nemocnice, kde však nakonec odmítl ošetření, ale i odběr krve,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Předběžná škoda na voze je 50 tisíc korun a na svodidlech 30 tisíc.Druhá nehoda se stala na Druhý svátek vánoční večer v Prkenném Dole u Žacléře. Opilá 46letá řidička havarovala se svým Fiatem, když na zledovatělé silnici dostala smyk, přejela do protisměru a poté se s autem přetočila na bok. „Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky v klesání nepřizpůsobila rychlost jízdy. S ní provedená dechová zkouška odhalila požití alkoholu, žena nadýchala 0,87 promile,“ oznámila policejní mluvčí.

Řidička utrpěla lehké zranění, na místě přišla o řidičský průkaz a způsobila si na autě škodu 20 tisíc korun.

Rok vězení hrozí řidiči, které ho chytili opilého za volantem o půl třetí ráno policisté z celní správy. Osmadvacetiletého šoféra zadrželi v Obchodní ulici v Trutnově. Dechová zkouška na alkohol u něj prokázala pozitivní výsledek - 2,24 promile.

„Protiprávní jednání jsme zadokumentovali pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí rok vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR