Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Nebezpečná jízda: Řidič na kokainu ujížděl policii stoosmdesátkou

7. 12. 2021

page.Name
Riskantní jízdu řidiče na drogách, při které se některá auta dokázala jen těsně vyhnout střetu, ukazuje dnes zveřejněné video. Nebezpečně jedoucí vůz Mercedes se místy řítil rychlostí až 180 kilometrů v hodině, nedbal přitom policejní výzvy k zastavení.

Policejní hlídku ze Smiřic nasměroval ke kontrole nebezpečného auta operační důstojník. Mercedes chtěla zastavit na silnici z Jaroměře do Hradce Králové. U odbočky na Rodov policisté řidiče vyzvali výstražnými světly k zastavení, Ten však sešlápl plyn a řítil se dál rychlostí až 180 kilometrů v hodině.

„Jel i přes plnou čáru a předjížděl před sebou jedoucí auta, čímž ohrožoval je i protijedoucí vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Řidič v Trotině odbočil z hlavní silnice a pokračoval směrem na Velký Vřešťov, kde najel do slepé ulice, nemohl pokračovat dál a musel zastavit.

„Z auta vyskočili dva muži, kteří se i přes uklouznutí a pádu na ledu dali na útěk. Pomocí donucovacího prostředku namířené střelné zbraně se podařilo hlídce spolujezdce zadržet. Řidiče, kterému se podařilo přeskočit plot a utéct, zadržela o chvilku později jiná hlídka,“ popsala mluvčí.Čtyřiatřicetiletý spolujezdec nadýchal 2,5 promile, řidič ve věku 22 let dechovou zkoušku odmítl. Oba muži z jednoho státu Evropské unie se podrobili orientačnímu testu na drogy, který měli pozitivní na kokain. Skončili v policejní cele.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR