Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Po srážce aut u Chvalče musel pro těžce zraněného vrtulník

22. 12. 2021

Po srážce aut u Chvalče musel pro těžce zraněného vrtulník 0 snímků
Jedno těžké zranění a škoda odhadnutá předběžně na 150 tisíc korun. To je výsledek vážného střetu dvou aut, ke kterému v úterý kolem desáté večer mezi Chvalčí a Petříkovicemi.

„Ke srážce osobního vozu s nákladním došlo zřejmě tak, že řidička Renaultu při projíždění táhlé pravotočivé zatáčky na komunikaci s vrstvou rozbředlého sněhu nepřizpůsobila rychlost jízdy, dostala smyk a vjela do protisměru. Tam se střetla s protijedoucím nákladním autem,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Šoférka osobního auta utrpěla lehké zranění. Zaklíněného spolujezdce museli vyprostit přivolaní hasiči. Do péče si ho převzali zdravotníci. „Kvůli těžkým zraněním byl transportován do nemocnice vrtulníkem,“ upřesnila policejní mluvčí.

Provedené dechové zkoušky s řidiči vyloučily požití alkoholu před jízdou. „Příčiny a okolnosti šetří policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově,“ uvedla Pižlová.

S odklizením bouračky a úklidem silnice pomáhali hasiči. „Na vozidlech provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Po necelých dvou hodinách od nahlášení události byla komunikace plně průjezdná, hasiči odstranili následky nehody,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

(pac, tz-špi, gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Policie ČR