Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Požár bytového domu ve Špindlerově Mlýně způsobil škodu šest milionů

19. 12. 2021

Požár bytového domu ve Špindlerově Mlýně způsobil škodu šest milionů 0 snímků
Předběžnou škodu šest milionů korun způsobil dnes nad ránem požár bytu ve Špindlerově Mlýně na sídlišti Bedřichov. Z panelového domu evakuovali 16 lidí včetně dětí. Jeden člověk z hořícího bytu se lehce popálil a záchranáři jej ošetřili na místě. Hasiči požár zlikvidovali v 5:45, kolem 7:00 se lidé mohli začít vracet do svých bytů. Příčinu ohně hasiči vyšetřují.

Požár zasáhl byt v posledním šestém patře. "Už při příjezdu hasičů bylo viditelné plamenné hoření, požárem byl zasažen celý byt," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Pod kontrolu dostali hasiči požár po 40 minutách.

Následně zakouřený byt hasiči odvětrali a termokamerou byt i okolní byty zkontrolovali. V silně zakouřené budově hasiči zasahovali v dýchací technice.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili osm jednotek, z toho dvě přijely z Jilemnice v Libereckém kraji. Původně hasiči do Špindlerova Mlýny vyslali z Hradce Králové i evakuační autobus, ale cestou do hor jej odvolali.

"Dočasné útočiště našli evakuovaní obyvatelé na hasičské zbrojnici špindlerovských dobrovolných hasičů, kam byli převezeni ve spolupráci s městskou policií. Nyní pouštíme většinu z nich zpět do bytů," uvedli v 7:00 hasiči na twitteru. V ohledání místa požáru budou vyšetřovatelé pokračovat přes den.

ČTK
Foto: hasiči