Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Cizinec řídil opilý, nadýchal téměř tři promile alkoholu

13. 10. 2021

page.Name
Nebezpečným kličkováním na silnici na sebe upozornil opilec za volantem Škody Octavia. Zadrželi ho přivolaní trutnovští strážníci. Řidič pak nadýchal téměř tři promile.

Na hazardní jízdu upozornili městskou policii občané. „Krátce po 23. hodině bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení na jedoucí vozidlo, které nebezpečně kličkuje po komunikaci a přejíždí do protisměru,“ oznámili strážníci na facebookovém profilu městské policie.

Auto rychle našli a zastavili ho v Náchodské ulici. Hned bylo jasné, proč vůz kličkoval. „Dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu byla řidiči vozidla naměřena hodnota 2,91 promile,“ upřesnili strážníci. Opilec si údajně jel z bydliště koupit cigarety na čerpací stanici.

Kvůli podezření na trestný čin řízení pod vlivem návykové látky na místo přivolali kolegy z Policie ČR. „Cizince jsme zadrželi a provedli s ním další dechovou zkoušku. Muž nadýchal téměř 3 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté eskortovali opilce na lékařské vyšetření, zda je schopen pobytu v cele. „Druhý den si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V následujících dnech ho čeká soud, kde se bude zřejmě jednat o jeho případném vyhoštění,“ dodala Pižlová.

(pac, tz-mp, špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek