Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Měl si držet pistoli u hlavy. Opilý a zdrogovaný

8. 10. 2021

page.Name
Podivně chovající se muž s pistolí v ruce byl příčinou neobvyklého pondělního policejního zásahu.

Policisté ze Svobody nad Úpou odpoledne přijali telefonické oznámení o muži, který si měl na místní benzínové stanici držet u hlavy zbraň. Na místě sice hlídka muže nenašla, ale vypátrala ho v ulici 5. května.

„Viditelně měl zezadu za pasem zasunutou krátkou střelnou zbraň. Z obavy o jeho život a zdraví ho policisté zajistili a odebrali mu plynovou pistoli,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

 

Provedená dechová zkouška na alkohol ukázala u muže pozitivní výsledek 1,11 promile. Také provedený test na drogy byl u něj pozitivní, a to na THC. „Z výpovědi 35letého muže vyšlo najevo, že si nechtěl ublížit, ani zbraň použít k páchání trestné činnosti, prý jí chtěl na benzínové stanici prodat kamarádovi, který však nepřišel,“ upřesnila Pižlová.

Muž se podle policie dopustil přestupku dle zákona o střelných zbraních a střelivu. „Na veřejnosti přístupném místě manipuloval se zbraní a to pod vlivem alkoholu a drog. Jeho jednání oznámíme správnímu orgánu k projednání,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR