Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Policie hledá svědky vážné nehody mezi Trutnovem a Novým Rokytníkem

1. 11. 2021

page.Name
AKTUALIZOVÁNO/ Policie stále šetří páteční dopravní nehodu, která se stala na hlavním tahu na Hradec Králové, mezi Novým Rokytníkem a Trutnovem. Auto v mírné pravotočivé zatáčce narazilo do stromu, čtyři lidé ve voze utrpěli zranění.

K incidentu došlo v 15:25 hodin, podle vyjádření řidiče v kopci při projíždění pravotočivé zatáčky. „Náhle mu mělo vjet do protisměru neznámé vozidlo, na což ve snaze předejít ke střetu, strhl řízení vlevo a tam narazil do stromu. Ke střetu s druhým vozidlem nedošlo,“ upřesnila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

O čtyřčlennou posádku se museli postarat přivolaní záchranáři. Řidič a jeden spolujezdec byli kvůli těžkým zraněním převezeni do nemocnice. „Provedená dechová zkouška na alkohol s poškozeným byla negativní a vyčíslená škoda na vozidle je 80 tisíc korun,“ sdělila mluvčí.

Policisté hledají svědky, kteří by mohli objasnit průběh nehody, případně najít řidiče nebo auto, které v inkriminované době místem projíždělo. „V případě, že můžete pomoci nebo máte záznam z palubní kamery, prosím kontaktujte nás na lince 158 nebo na telefonním čísle 735 785 444,“ požádala Pižlová.

Páteční nehoda na čas omezila provoz na výpadovce k Hradci Králové. Silnice byla zpočátku neprůjezdná, policie řídila dopravu kyvadlově. „Hasiči havarovaný vůz zajistili, následně ho vyprostili a umístili mimo komunikaci tak, aby nepřekážel provozu. Na závěr se jednotka postarala o úklid vozovky,“ upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

(pac, tz-gö, špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR a hasiči