Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

Seniora na silnici srazilo auto. Je těžce zraněný

19. 10. 2021

page.Name
Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí krátce před sedmou hodinou ráno na křižovatce u trutnovské čerpací stanice Robin Oil. Chodec při střetu s osobním autem Volkswagen Transporter utrpěl těžké zranění.

„Dvaačtyřicetiletý řidič při odbočování vlevo srazil 83letého chodce, který v tu dobu přecházel z levé strany komunikace. Senior utrpěl při pádu na zem těžké zranění, s kterým byl převezen do nemocnice,“ oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Šofér i chodec byli podrobeni dechové zkoušce, měla negativní výsledek. Policisté zjistili, že chodec na sobě neměl žádné reflexní prvky. „Chodec, který se pohybuje mimo obec po krajnici nebo po okraji vozovky v místě bez veřejného osvětlení, je povinen za snížené viditelnosti mít na sobě prvky z reflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu,“ upozornila Kormošová.

Při nehodě nedošlo k žádné hmotné škodě na majetku. „Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření trutnovských policistů,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR