Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Ve Skřivánčí ulici kradli cizinci žijící ze sociálních dávek

12. 10. 2021

Ve Skřivánčí ulici kradli cizinci žijící ze sociálních dávek 0 snímků
Ne jednou, jak tvrdili při zadržení, ale třikrát se ve skutečnosti vrátili na místo činu zloději, kteří minulý týden kradli hliníková kola v areálu trutnovské firmy. Navíc se ukázalo, že při pokusu o další vloupání byli pod vlivem drog. O případu jsme na našem webu informovali už v pátek.

Krátce před čtvrteční půlnocí zastavilo ve Skřivánčí ulici auto Volkswagen s polskou SPZ, z něj vystoupili dva muži v mikinách s kapucí a podezřele se pohybovali okolo tamní firmy. Tak znělo oznámení, které přijali trutnovští strážníci na lince 156. Na místo vyslali hlídku, a o spolupráci požádali také Policii ČR.

Policisté nejprve prohledali staveniště a poté se přesunuli do Horské ulice. S pátráním pomáhal také policejní pes Sancha. Zanedlouho u zadní části firemního objektu vypátrali dva muže.

„Nebyli schopni uvést, co v místě, kde došlo v minulosti k trestné činnosti, dělají. Oba dva značně nervózní cizince zasahující policisté zadrželi a převezli na místní služebnu. Provedený test na drogy u nich potvrdil užití pervitinu,“ upřesnila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policejní komisař už proti mužům zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež a jednomu z nich ještě ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Přijel totiž na místo činu autem, řídil pod vlivem drog.

„Obviněným klademe za vinu, že v době od 2. do 8. října ve třech případech násilím vnikli do objektu, ze kterého odcizili hliníková kola s různými typy pneumatik v celkové hodnotě dosahující téměř 90 tisíc korun. V den jejich zadržení u nich policisté nalezli látkové pogumované rukavice, štípací kleště, svítilnu a podobné předměty,“ sdělila Pižlová.

Lustrací osob navíc vyšlo najevo, že oba obvinění byli již v minulosti odsouzeni pro krádeže a také za řízení pod vlivem drog. „Oba jsou bez pracovního poměru a žijí ze sociálních dávek, respektive z výnosu trestné činnosti. V tomto případě lze předpokládat i rozšíření trestního stíhání o další skutky,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Oba muži jsou ve vazbě. V případě prokázání viny jim hrozí až dvouletý trest.

(pac, tz-mp, špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR