Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Zloději se vrátili na místo činu, další krádež už ale nestihli

8. 10. 2021

page.Name
Včasné upozornění na dva podezřelé a všímavost trutnovského strážníka pomohly k dopadení dvou zlodějů. Podle všeho se chtěli opakovaně vloupat do místní firmy. Na případ upozornila městská policie na svém facebookovém profilu.

Oznámení o možných lupičích přijali strážníci na lince 156 krátce před čtvrteční půlnocí. „Oznamovatel uvedl, že ve Skřivánčí ulici zastavilo motorové vozidlo s polskou SPZ, ze kterého vystoupili dva muži v mikinách s kapucí a podezřele se pohybují okolo blízké provozovny,“ napsala městská policie na Facebook.

Na místo ihned vyslala hlídku, o spolupráci požádala i Policii České republiky. „Ve vzájemné spolupráci bylo zjištěno uvedené motorové vozidlo,“ upřesnili strážníci na facebookovém profilu.

Na místě byl také policejní psovod. Další hlídky prováděly kontrolu nejbližšího okolí. „Jeden ze strážníků si po chvíli všiml světla a pohybu v areálu blízké firmy Autostyl, kde byli muži odpovídající popisu zjištěni, když se schovávali ve stínu za garážemi,“ uvedla městská policie.

Oba chycené muže odvezla hlídka Policie ČR. „Později se zadržení cizinci doznali, že v trutnovské firmě kradli již předchozí noc a nyní chtěli pokračovat,“ dodali strážníci.

(pac, mp-tz)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek