Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Drogy, vyhrožování, fyzické násilí. Odsouzenec loupil v Nádražní ulici

18. 8. 2021

page.Name
Nejprve nabízel k prodeji drogy, pak hrozil nožem a nakonec lidi okradl. To vše stihl za jedno odpoledne 31letý muž. Přitom měl sedět ve vězení. Za mříže ho nakonec odvezla policie, která ho zadržela krátce po činu.

K loupeži došlo v neděli v Nádražní ulici v Trutnově. Na schodech vedoucích na nábřeží muž nejprve nabízel lidem drogy. Potom jim začal agresivně vyhrožovat, že pokud mu nedají peníze, tak jim ublíží. „Sdělil, že má kudlu, kterou použije,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Ze strachu o své životy mu dali poškození 100 korun. Řetízek z krku jednoho poškozeného agresor strhl sám. Jednoho muže udeřil pěstí do obličeje.

Policejní komisař už proti zloději zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu loupež, přečinu porušování domovní svobody, výtržnictví, nebezpečné vyhrožování a přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.

Incident z Nádražní ulice nebyl jediným prohřeškem násilníka. Začátkem srpna v jedné úpické restauraci verbálně napadl servírku, která mu už nechtěla nalít alkohol jako ostatním hostům.

Po odchodu z hospody pronásledoval trojici lidí, kteří se zastali obsluhy. „Nejprve u branky domu udeřil pěstí do obličeje jednoho z nich. Dále přeskočil uzamčenou branku, vnikl do chodby domu a tam úderem pěstí poškozenému zlomil nos,“ upřesnila policejní mluvčí.

Agresor měl přitom už dávno sedět ve vězení. „Byl v sedmi případech pravomocně odsouzen a to za obdobnou trestnou činnost. Rozsudkem Okresního soudu v Mladé Boleslavi mu byl v dubnu 2021 uložen nepodmíněný trest s výměrou tři roky do výkonu trestu odnětí svobody s ostrahou,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Zadrženého muže policisté eskortovali do věznice v Hradci Králové.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek