Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

Motorkář pašoval z Polska stovky léků na výrobu drog

9. 8. 2021

Motorkář pašoval z Polska stovky léků na výrobu drog 4 snímků
Zdrogovaného muže, který se na motocyklu snažil převézt z Polska k nám léky na výrobu drog, zadrželi minulý týden celníci. U sebe měl 475 tablet léků, nyní mu hrozí až pět let vězení.

Hlídka si 42letého muže všimla při běžné kontrolní činnosti v trutnovském příhraničí. Motorkáře zastavila a vyzvala k předložení dokladu totožnosti. „On však vypověděl, že jej nemá, sdělil jméno a příjmení a na dotaz hlídky, zda převáží alkohol, cigarety, tabák či jiné návykové látky, ochotně otevřel černý batoh, který byl připevněn sítí na zadní straně motocyklu. V něm vezl léky obsahující pseudoefedrin, který může být zneužíván k nelegální výrobě metamfetaminu,“ uvedla mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Jednalo se o 475 tablet léků označených Cirrus, Infex Zatoki, Ibuprom, Apselan, Acatar, Claritine Active a Sudafed, které muž údajně jednotlivě nakoupil v několika lékárnách v Polsku.

„Celníci si uvedené jméno ověřili přes operační centrum jako existující osobu, třiačtyřicetiletého muže z obce v Pardubickém kraji. Při prohlídce, zda nedrží zbraň, našli občanský průkaz, jenž odhalil mužovu pravou identitu. Následně zjistili, že mu byl v minulosti vysloven zákaz řízení,“ upřesnila Fajstavrová.

Motorkář neprošel ani narkotesty, které u něj provedla přivolaná policejní hlídka. „Usvědčily ho z jízdy pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ sdělila Fajstavrová.

Za trestný čin výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, jízdu pod vlivem omamné a psychotropní látky, mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

(pac, tz-jfa)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj