Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

Motorkáři porušili zákaz a vjeli do do národního parku v Obřím dolu

9. 8. 2021

page.Name
Asi dvě desítky německých, polských a švýcarských motorkářů, zřejmě z motorkářského klubu Hells Angels, v sobotu odpoledne porušily zákaz vjezdu do Krkonošského národního parku (KRNAP) a dojely až ke kapličce v Obřím dole pod Sněžkou. Jedenáct z nich dostalo pokutu 2 až 3 tisíce korun, vyplynulo dnešního sdělení zástupců Správy KRNAP a policie. Do Obřího dolu vede pouze jedna silnice a vjezd je tam možný na speciální povolení Správy KRNAP.

Policie některé motorkáře zastavila v Peci pod Sněžkou u dolní stanice lanové dráhy na Sněžku, když se vraceli z Obřího dolu. Zbývající motorkáři stačili odjet ještě před příjezdem policie.

"Reagovali jsme na oznámení na linku 158, že Obří důl, kam je zákaz vjezdu, opouští skupina motorkářů. Když naše hlídka přijela na místo, při výjezdu ze zákazu vjezdu přistihla devět motorkářů, které jsme zastavili a uložili jim pokuty v hodnotě 2000 korun. Další dva motorkáře pokutovala cizinecká policie," řekla mluvčí krajské policie Šárka Pižlová. Podle ní se zásah policie obešel bez incidentů.

Správa KRNAP zvažuje zahájení správního řízení z hlediska zákona o Ochraně přírody a krajiny. "Správní řízení zvažujeme zahájit ve všech případech, u kterých budeme mít důkaz. Horní hranice sankce je až 100 000 korun," řekl dnes ČTK mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Podle něj jde v letošní letní sezoně o nejmasivnější porušení zákazu vjezdu do Krkonošského národního parku.

Obří důl patří z hlediska ochrany přírody k nejcennějším oblastem Krkonoš. Obřím dolem vede frekventovaná výstupová modře značená turistická trasa z Pece pod Sněžkou na hřebeny a na Sněžku.

ČTK
Foto: Správa KRNAP