Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Další podvod na internetu, z krásné blondýnky se vyklubal podvodník

2. 2. 2021

page.Name
Byla hezká, ale v potížích. Muž jí uvěřil, chtěl pomoct a po menších částkách jí postupně poslal 115 tisíc korun. Jenže… Internetový příběh má jednu zásadní vadu. Krásná blondýnka neexistuje. Šlo o podvodníka. Případ už řeší policie.

Případ oznámil třiatřicetiletý muž minulý týden. K podvodu mělo dojít přes sociální síť Facebook. Vše začalo koncem srpna roku 2020, kdy se muž seznámil s krásnou blondýnkou. Několik měsíců si psali.

„Neboť se krásná neznámá nacházela v těžké životní situaci, požádala muže o zaslání peněz. Muži se dávky po pár dnech zželelo a poslal jí čtyři a půl tisíce korun. Peníze postupně zasílal i následující měsíce. Celkem své vyvolené zaslal přes 115 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

 čtěte také: Žena přišla na internetu o čtvrt milionu


Policisté už případ zadokumentovali a nyní se jím intenzivně zabývají. Opakovaně varují občany, aby byli obezřetní nejen při nákupech zboží přes internet, ale i při seznamování, a především nebyli důvěřiví a nikdy neposílali žádné finanční obnosy neznámým lidem.

Za internetový podvod hrozí zatím neznámému pachateli vysoký trest. „Jelikož se obohatil tím, že pod různými záminkami uvedl poškozeného v omyl a vylákal od něj v různých částkách výše uvedenou částku, kterou si nechal zaslat na účet, za situace vyhlášeného nouzového stavu, je nyní podezřelý ze spáchání zločinu podvod, za který mu v případě uznání viny hrozí až osmiletý trest za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí Eliška Majerová.

 čtěte také: Uvěřila "vojákovi". Poslala mu půl milionu


(pac, tz-ema)

pavel@trutnovinky.cz