Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Koně vběhli autobusům do cesty, srážky nepřežili

16. 2. 2021

Koně vběhli autobusům do cesty, srážky nepřežili 7 snímků
K dopravní nehodě, při které nebyl zraněn nikdo z lidí, ale nepřežili dva koně - poník a americký klusák, došlo v úterý před pátou hodinou ranní mezi Lánovem a Vrchlabím. (Fotogalerie v článku není pro slabé povahy.)

Nejprve na hlavní tahu vběhli koně do cesty řidiči autobusu, který jednoho z nich přejel. Vzápětí do autobusu zezadu narazilo osobní vozidlo, jehož řidič nestihl na situaci zareagovat.

Druhý přeživší kůň pokračoval v úprku. Po několika metrech se v protisměru střetl s osobním autem Škoda Octavia. Osudnou se mu stala ale až srážka s dalším autobusem, kterému vběhl přímo pod kola, kde zůstal zaklíněn.

Policisté u řidičů vyloučili alkohol dechovou zkouškou a na vozidlech stanovili předběžnou škodu na více než 110 tisíc a na uhynulých zvířatech 100 tisíc korun. Než se podařilo koně vyprostit a nehody zaevidovat, provoz na komunikaci byl téměř 4,5 hodiny řízen kyvadlově

„Řidiči osobního auta, který zezadu narazil do autobusu, za přestupek nedodržení bezpečné vzdálenosti, policisté udělili pokutu,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Pokuta hrozí i majiteli koní, protože jeho povinností je zvířata řádně zabezpečit a zabránit jejich pobíhání po komunikaci.

(red, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR