Neděle

19. května 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Řidiče nezastavily policejní výstřely, ani náraz do sněhu

10. 2. 2021

page.Name
Mladý šofér se zákazem řízení ujížděl před pár dny policii. Hlídka ho chtěla zastavit kvůli příliš rychlé jízdě. Nedonutily ho zastavit ani výstřely. Když vyjel do sněhu mimo silnici, dal se na útěk.

K incidentu došlo v obci Klášterská Lhota u Hostinného. Osmadvacetiletému řidiči v černé škodovce naměřili policisté rychlost 78 kilometrů za hodinu.

„Rychlou jízdou předjel policisty ve služebním voze a následně nereagoval výzev k zastavení, ba naopak zrychlil. Asi po 400 metrech znenadání zastavil na kraji silnice a z auta vystoupil spolujezdec. Policisté opustili vůz, chtěli muže zkontrolovat, on ale začal opět ujíždět,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Snahu mladíka uniknout zaznamenaly policejní kamery. „Rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a když vjel na polní cestu a i nadále nereagoval výzev k zastavení, policisté opakovaně použili donucovací prostředek - varovný výstřel. Muže však ani výstřely nezastavily,“ sdělila Pižlová.

Po ujetí dalších několika set metrů mladý motorista nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku do sněhu. Opustil ale auto a dal se na útěk po svých. „Zasahující policisté ho po chvíli dopadli, když ho pod hrozbou namířené střelné zbraně spoutali a zadrželi,“ upřesnila Pižlová.

Následně provedenou lustrací policisté zjistili, že osmadvacetiletému muži byl ve třech případech vysloven zákaz řízení motorových vozidel s výkonem až do října roku 2022. „S řidičem policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, ovšem test na psychotropní látky byl pozitivní,“ řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Trutnovští kriminalisté proti šoférovi zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky ve vězení.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR