Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Záchrana opilého turisty na noční vycházce v Krkonoších

26. 2. 2021

page.Name
Další nezodpovědné jednání na horách museli řešit členové policie a horské služby. V úterý hodinu před půlnocí hledali opilého turistu na cestě mezi boudami v Obřím dole. Nalezený muž, který proklouzl okresní uzávěrou, nadýchal 2,75 promile. Policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Operační důstojnice přijala telefonát na tísňové lince pár minut po 22. hodině. Turista se dle svých slov se nacházel v okolí Sněžky a nebyl schopen pokračovat v cestě a je promrzlý. „Komunikace s mužem byla velmi složitá, protože mluvil nesrozumitelně a bylo obtížné z něho dostat nějakou relevantní informaci,“ uvedla tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

 

Přibližně po pěti minutách náročného hovoru a také díky potvrzení polohy mobilního telefonu mohla operační důstojnice předat informace policejní hlídce, která na místo vyrazila společně s jedním členem horské služby.

Muže se podařilo najít po necelé hodině na cestě mezi Boudou pod Sněžkou a Boudou v Obřím dole, v promočeném oblečení, které nebylo ani vhodné do zimního horského terénu. „Byl prochladlý, nezraněn, ale pod vlivem alkoholu. Nadýchal 2,75 promile,“ sdělila mluvčí Kormošová.

Jelikož se třicetiletý muž z Teplic pohyboval venku po 21. hodině a navíc v uzavřeném okrese, porušil hned dvě vládní nařízení. Z prvotního šetření vyplynulo, že proklouznul kontrolou a vypitím půllitru láhve alkoholu se chtěl před zimou uchránit.

Policie přestupkové jednání po prošetření předá příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

(tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek