Pátek

19. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Paraglidistka nezvládla let, ze stromu ji sundali záchranáři z horské služby

12. 9. 2021

Paraglidistka nezvládla let, ze stromu ji sundali záchranáři z horské služby 11 snímků
Jedenatřicetiletá paraglidistka zřejmě nezvládla let pod Černou horou a spadla do korun stromů na hustě zalesněném svahu. Incident naštěstí přečkala bez zranění.

Nehoda se stala v pátek krátce před půl čtvrtou odpoledne. Horská služba k ní byly přivolána přes mobilní aplikaci Záchranka. „Hned od počátku nám záchranu uvízlé ženy komplikoval fakt, že na naši tísňovou linku po jejím pádu neustále volali další a další paraglidisté, kteří byli svědky nehody. Pochopitelně se snažili přivolat pomoc, ale v podstatě nám úplně zahltili komunikační kanály,“ uvedl Filip Bejdák, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Žena zůstala po pádu zavěšena asi deset metrů nad zemí mezi dvěma stromy. „Přístup k ní byl velice obtížný a vypadalo to, že její evakuace bude značně náročná. Proto jsme povolali další posily z naší stanice v Peci pod Sněžkou. Pak jsme pomocí lanové techniky zahájili výstup k uvízlé ženě a její zajištění před transportem na zem,“ popsal Bejdák záchrannou akci.

Ženu, která byla naštěstí zcela bez jakéhokoliv poranění, se poté podařilo bez problémů dostat dolů. „Naši členové se kromě záchrany paraglidistky pustili také do vyproštění jejího padáku. Ten byl v korunách obou stromů velice zamotaný. Přesto se jim nakonec podařilo jej vyprostit a bez poškození předat majitelce,“ doplnil náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Nezraněnou ženu nebylo nutné nikam transportovat, a proto vzápětí záchrannou akci členové HS ukončili.

(pac, tz-pj)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Horská služba Krkonoše