Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Podvodník na sociálních sítích vylákal od ženy z Trutnovska 2,5 milionu

24. 9. 2021

page.Name
Neznámý podvodník připravil třiapadesátiletou ženu z Trutnovska o téměř 2,5 milionu korun. Na sociálních sítích se vydával za důstojníka americké armády, který je na misi v Iráku. Sliboval ženě společný život.

Po navázání společné komunikace žena záhy podlehla jeho fiktivním slibům. Tvrdil jí, že pro své propuštění z armády potřebuje peníze. Většinu peněz, o které podvedená žena přišla, si půjčila.

„Žena se s ním seznámila přes sociální sítě. Během dvou měsíců mu zaslala v sedmi platbách přes 2,6 milionu korun. Poslední částku ji banka z důvodu nevěrohodnosti zablokovala. Na zahraniční účty bylo však již odesláno téměř 2,5 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté vyšetřují případ jako podvod, kdy pachateli hrozí až osm let vězení. Podobných případů policie v kraji z minulosti eviduje několik. Podvodníci v nich vystupovali například jako námořní inženýr z Norska nebo americký novinář pracující v Pákistánu.

„Opětně apelujeme na všechny občany: Nikomu neznámému neposílejte žádné peníze. Nikdy nemůžete vědět, kdo je na druhém konci, i když vám slibuje hory doly! Ani doručený dárek kurýrní službou není zárukou vyplnění slibů,“ dodala policejní mluvčí.

ČTK
Foto: Miloš Šálek