Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

U Nového Rokytníku po srážce s autem zemřel motocyklista

15. 9. 2021

U Nového Rokytníku po srážce s autem zemřel motocyklista 5 snímků
U Nového Rokytníku na Trutnovsku se dnes před 17:00 srazil 24letý motocyklista s osobním autem a na místě zemřel. Spolujezdkyni z motocyklu záchranáři převezli ve vážném stavu vrtulníkem do hradecké fakultní nemocnice.

Nehoda se stala na hlavní silnici číslo 37 z Hradce Králové směrem do Trutnova, na křižovatce silnic I. a III. třídy. Osobní dopravu policie kvůli nehodě odklonila na objížďku přes Hajnici a Radeč. Nákladní automobily zůstaly čekat na silnici I/37.

Dechová zkouška na alkohol u řidiče osobního auta byla negativní. Okolnosti a příčiny nehody policie vyšetřuje. "Předběžná škoda na zúčastněných vozidlech a motocyklu přesáhla částku 400 tisíc korun," oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policie České republiky tímto žádá všechny řidiče, kteří místem dopravní nehody projížděli či zastavili v koloně po uvedené srážce, a mohli k nehodě uvést jakoukoli informaci, aby kontaktovali nejbližší policejní služebnu nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158.

SMUTNÉ DOPRAVNÍ STATISTIKY
Při dopravních nehodách v hradeckém kraji letos dosud zemřelo 29 lidí, což je více než za celý loňský rok. V roce 2020 při nehodách v kraji zemřelo 25 lidí. V roce 2019 bylo obětí nehod na silnicích 48.

"Rovněž bychom chtěli požádat řidiče motorových vozidel, jejichž dopravní prostředky jsou vybaveny funkčním kamerovým systémem, který zaznamenal jízdu motorkáře, který projížděl ve směru od obce Kocbeře na Trutnov mezi 16:40 a 16:50, nebo samotný nehodový děj, nechť se obrátí na linku 158 nebo na Obvodní oddělení v Trutnově, tel. 974 539 651, email.tu.trutnov@pcr.cz," dodala Pižlová.

ČTK, pac
pavel@trutnovinky.cz

Foto: Policie ČR a Hasiči