Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Bezdomovec na drogách ignoroval zákaz řízení auta. Skončil ve vazbě

9. 3. 2022

page.Name
Ani opakované soudní zákazy neodradily 27letého cizince od řízení auta. Naposledy ho policejní hlídka přistihla za volantem minulý týden. Protože se dopouštěl i další trestné činnosti, skončil ve vazbě.

Policisté muže zadrželi ve čtvrtek v Žacléři. „Řídil osobní vozidlo Škoda, i přesto, že mu byl opakovaně uložen soudem trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Hned následující den zahájil policejní komisař trestní stíhání cizince pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Zadržený toho má totiž na svědomí víc. „Nejméně v osmi případech řídil motorové vozidlo na Trutnovsku a také na Pardubicku. Loni v srpnu pod vlivem drog havaroval ve voze Audi, když ujížděl trutnovským policistům ve Lhotě. Letos v únoru při běžné silniční kontrole u něho v autě našli sklenici se sušinou konopí,“ uvedla Pižlová.

 

Muž byl v minulosti čtyřikrát odsouzen za krádeže. Po propuštění z vězení se dál dopouštěl trestné činnosti. Věděl přitom, že má opakovaně uložen zákaz řízení motorových vozidel na území České republiky. „Jedná se o muže, který je uživatelem drog, bez příjmů ale i bez domova,“ dodala policejní mluvčí.

Ještě v pátek policejní komisař zaslal podnět na vzetí cizince do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově v sobotu souhlasil, takže muž je stíhán vazebně.
V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení.

 čtěte také: Zdrogovaný šofér se snažil ujet policii


(pac, tz-špi)

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Video: Policie ČR