Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Policejní kontroly: 139 řidičů jelo rychleji, než bylo povoleno

29. 3. 2022

page.Name
Policisté v kraji se ve čtvrtek připojili k avizované dopravně bezpečnostní akci mezinárodní organizace ROADPOL, při níž kontrolní stanoviště pomáhali v únoru vybírat i samotní občané. Akce byla zaměřena především na kontrolu dodržování rychlostních limitů. Policisté při ní odhalili veliký počet přestupků proti tomuto pravidlu.

Za dobu konání akce policejní hlídky na 87 stanovištích, rozmístěných po území celého Královéhradeckého kraje, zkontrolovaly celkem 313 vozidel. Muži zákona zjistili, že 139 motoristů uhánělo rychleji, že bylo v daném úseku povoleno.

„Z tohoto počtu 134 řidičům uložili pokuty na místě v příkazním řízení v celkové výši 113 400 korun, zbylých 5 hříšníků oznámili příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Zároveň při kontrolách odhalili i 24 dalších porušení dopravních předpisů, včetně jednoho
řidiče pod vlivem alkoholu, dvou případů držení hovorového zařízení, třikrát nepoužití bezpečnostních pásů a desetkrát nevyhovujícího technického stavu vozidla. Dohromady museli neukáznění řidiči sáhnout do peněženek pro 121 200 korun,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

V důsledku nepřiměřené rychlosti a nedodržení rychlostních limitů policisté na silnicích Královéhradeckého kraje ročně evidují stovky dopravních nehod, z nichž desítky končí vážnými zraněními, některé z nich pak také úmrtím.

(jš, tz-epa)
redakce@trutnovinky.cz

Foto: Miloš Šálek