Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Policie hledá svědky srážky cyklisty s chodcem

24. 3. 2022

Policie hledá svědky srážky cyklisty s chodcem 0 snímků
Trutnovští policisté stále prošetřují okolnosti, za kterých došlo ve středu odpoledne v Poříčí k vážné dopravní nehodě. Cyklista i mladá chodkyně skončili po střetu v nemocnici.

K neobvyklé bouračce došlo krátce po 16. hodině na přechodu pro chodce v Náchodské ulici. „Cyklistovi vešla pod kolo z pravé strany chodkyně, na což sportovec reagoval brzděním, ovšem střetu již nezabránil,“ popsala pravděpodobný průběh nehody policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Cyklista neměl za jízdy na hlavě ochrannou přilbu. „Při pádu utrpěl těžká zranění, kvůli kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. I mladá chodkyně po střetu zůstala hospitalizovaná v nemocnici,“ upřesnila Pižlová.

Policisté nyní hledají svědky, kolemjdoucí nebo motoristy, kteří šli nebo jeli v inkriminovaný moment okolo, nebo mají případně ve voze kameru a mohli tak zaznamenat děj nehody. „Prosíme, nechť se obrátí na bezplatnou linku 158 nebo na telefonní číslo 735 785 444. Děkujeme,“ dodala policejní mluvčí Š8rka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a Policie ČR