Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

Policie odhalila pěstírnu konopí v kontejnerech zakopaných v zemi

29. 3. 2022

page.Name
Ilegální pěstírnu konopí ukrytou ve třech přepravních kontejnerech zakopaných v zemi odhalila policie na Broumovsku poblíž hranic s Polskem. Podle policie pěstírnu provozoval dvaačtyřicetiletý muž. V případě odsouzení mu za drogové delikty hrozí až 12 let vězení.

Velkoobjemové kontejnery byly podle policie speciálně upravené a vybavené technologií pro vnitřní pěstování konopí. Do podzemí se vstupovalo vyzděným schodištěm. „Muž vše maskoval farmářskou činností a legálním pěstováním konopí s nízkým obsahem THC,“ uvedla policie Lucie Konečná.

 

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili 196 rostlin konopí, ze kterých by muž mohl vyrobit 18 kilogramů sušiny. „Dále zajistili nejméně 11 kilogramů usušeného rostlinného materiálu, a za to vše si mohl muž přijít na minimálně 1,5 milionu korun,“ sdělila mluvčí. Zajištěné rostliny, sušinu a vybavení pěstírny nechá policie posoudit znalcům.

Muž je podle policie podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Policisté na případu dál pracují.

ČTK
Ilustrační foto: Pixabay