Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Prodávala drogy, aby měla peníze na pervitin

14. 3. 2022

page.Name
Sedmadvacetiletou ženu zadrželi ve středu kriminalisté. Opakovaně totiž obchodovala s drogami. Na soud bude čekat ve vazbě.

Policejní komisař už zahájil trestní stíhání ženy ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněné klademe za vinu, že od ledna 2021 do jejího zadržení si opatřovala a následně prodávala v Úpici, ale i v dalších městech na Trutnovsku pervitin, k čemuž se policistům převážně doznala,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Kriminalisté zjistili, že se obviněná stejného protiprávního jednání dopustila již v minulosti. V listopadu 2020 byla odsouzena k podmíněnému trestu na 1 rok se zkušební dobou do listopadu 2022.

„Obviněná je sama uživatelkou drog. Dealováním si opatřovala peníze pro nákup metamfetaminu pro svou potřebu,“ upřesnila Pižlová.

Policejní komisař k rukám státního zástupce dnes zaslal podnět na vzetí obviněné do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově návrh akceptoval. „V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody od 2 do 10 let,“ dodala Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek