Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Opilý mladík se řítil Trutnovem rychlostí 114 kilometrů za hodinu

20. 6. 2022

Opilý mladík se řítil Trutnovem rychlostí 114 kilometrů za hodinu 0 snímků
Až půl druhého roku vězení hrozí šestnáctiletému mladíkovi za nebezpečnou a rychlou jízdu v opilosti. Před policií se snažil ujet, přitom naboural do domu. K incidentu došlo v pátek 10. června, policie o něm ale informovala až dnes.

Hlídka měřila rychlost v trutnovské Horské ulici. Krátce po deváté večer se kolem ní mihlo osobní auto Volkswagen Touran, kterému radar naměřil rychlost 114 kilometrů v hodině. Po odečtení tolerované odchylky stodesítku, ačkoliv v místě je povolená pouze padesátka.

„Policisté se za ním okamžitě vydali a výstražnými světly ho vyzývali k zastavení. Řidič na výzvu nereagoval a snažil se jim ujet. Z Horské zabočil do Lomené ulice, kde nezvládl řízení, vyjel do protisměru, narazil do domu a svislé dopravní značky, popojel dalších asi padesát metrů a až poté zastavil,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Šofér při nárazu neutrpěl žádné zranění. Policisté ho vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorových vozidel. Mladík měl ale pouze občanský průkaz a osvědčení o registraci auta.

„Z dokladů policisté zjistili, že řidiči je teprve šestnáct let a že není vlastníkem žádného řidičského oprávnění. Následně ho podrobili dechové zkoušce s výsledkem 2,1 promile alkoholu. Orientační test na drogy měl negativní,“ upřesnila Kormošová.

Škodu na autě policisté odhadli na 20 tisíc korun, na domě a značce na 6 tisíc.

Mladík je podezřelý ze spáchání provinění ohrožení pod vlivem návykové látky. „Dospělému by za tento trestný čin hrozil trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Mladistvému hrozí trest poloviční,“ dodala Iva Kormošová.

 čtěte také: Recidivista bez řidičáku ujížděl před strážníky


(pac, tz-iko)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR