Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Recidivista bez řidičáku ujížděl před strážníky. Když zapadl, chtěl utéct

13. 6. 2022

page.Name
Trutnovští strážníci dnes ráno dopadli muže, který i přes opakovaný zákaz řízení znovu usedl za volant. Navíc svou zběsilou jízdou ohrožoval ostatní spoluobčany.

Vše začalo všímavostí trutnovských strážníků. V centru města poznali mladíka, který má už dvakrát vyslovený zákaz řízení. Podezřele se pohyboval kolem zaparkovaného auta. Po chvíli do něj usedl a odjel. Okamžitě ho následoval vůz nedaleko přítomné městské policie.

„Když za sebou spatřil naše služební vozidlo, náhle prudce zrychlil a začal vysokou rychlostí strážníkům ujíždět. Svou zběsilou jízdou centrem města ohrozil nejen řidiče ostatních vozidel na trase své jízdy, ale i několik chodců na přechodech pro chodce, na nichž mladík se svým vozidlem předjížděl,“ uvedl velitel městské policie Radek Svoboda.

 

Zběsilá jízda pokračovala přes Kryblici a skončila na louce v Bohuslavické ulici. Po několika manévrech při jízdě po mokré travnaté ploše, ve snaze setřást pronásledující strážníky, nezvládl řízení vozidla, zapadl v příkopu as autem už nemohl pokračovat v jízdě.

V tu chvíli se dal mladík na útěk. „Strážníci ho dál pronásledovali a po krátkém běhu lučním porostem ho dostihli a za použití donucovacích prostředků zpacifikovali. Již krotkého mladíka předali Policii České republiky, a to z důvodu podezření ze spáchání několika trestných činů,“ upřesnil Radek Svoboda.

(pac, tz-ras)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek