Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Střet dvou aut Na Struze: řidič peugeotu nadýchal 2,5 promile

14. 6. 2022

page.Name
Už přes dva roky má 46letý motorista uložený zákaz řízení. Jak se ale ukázalo v pondělí, nepřekáží mu v tom, aby znovu usedl za volant. A navíc silně opilý.

V pondělní po půl třetí odpoledne ochromil dopravu v Trutnově zdánlivě banální střet dvou osobních aut. Ke srážce došlo na hlavním tahu městem v ulici Na Struze. „Řidič auta Peugeot 407 zezadu narazil do auta BMW, které před ním brzdilo z důvodu situace v provozu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ke zranění osob nedošlo. Motoristé se podrobili dechové zkoušce na alkohol. Šofér BMW měl výsledek negativní, ale muž z peugeotu nadýchal 2,5 promile. Navíc nebyl schopen předložit řidičský průkaz. „Z evidencí policisté zjistili, že má od února 2020 uložen za jízdu pod vlivem alkoholu zákaz řízení na tři roky,“ upřesnila mluvčí.

Muž je podezřelý ze dvou trestných činů najednou, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za to mu hrozí až tři roky ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala Iva Kormošová.

Škoda na autech byla odhadnuta na 45 tisíc korun.

 čtěte také: Recidivista bez řidičáku ujížděl před strážníky

 
(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR