Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

V Javornici muž zastřelil manželku, syna a sebe

14. 6. 2022

page.Name
Při pondělní tragédii v Javornici na Rychnovsku jednatřicetiletý muž zastřelil o rok starší manželku, čtyřletého syna a pak sebe. Motivem jeho činu byly zřejmě rodinné problémy. Muž byl profesionální voják Armády ČR. Služební zbraň k činu nepoužil. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Prvotní závěry kriminalistů potvrdí až nařízená pitva, dodala.

Všichni mrtví měli podle mluvčí střelná poranění. „Z prvotního šetření kriminalistů lze dovodit, že muž usmrtil svoji manželku a syna a poté sebe. Zda předpoklad o vzniku úmrtí je správný, potvrdí až nařízená soudní pitva,“ uvedla mluvčí.

Muž, který byl zároveň myslivcem, podle policie provedl čin v rodinném domku zřejmě legálně drženou brokovnicí. V domě policisté kromě brokovnice nalezli i další legálně držené střelné zbraně a střelivo. „Všechny zbraně včetně střeliva kriminalisté zajistili a brokovnici předali ke znaleckému zkoumání,“ sdělila mluvčí. Informaci o nálezu tří těl policie dostala v pondělí odpoledne.

Ministerstvo obrany příslušnost muže k Armádě ČR nepotvrdilo. „Nemohu to ani potvrdit, ani vyvrátit. Případ komentuje výhradně státní zastupitelství, pokud vůbec,“ řekla mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.

ČTK