Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Z valdické věznice se pokusil uprchnout vězeň

26. 6. 2022

page.Name
Z věznice Valdice se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle mluvčí valdické věznice Eva Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

„Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat.

Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. „V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," uvedla Francová.

Na místo vyrazila také policie, ale zasahovat nemusela. „Po 9:00 jsme přijali oznámení o uprchlém vězni. Na místo okamžitě vyrazila jičínská hlídka policistů, ale ve chvíli, kdy dorazila na místo, byl již zadržen. Našeho zásahu proto nebylo potřeba," dodala policejní mluvčí Lucie Konečná.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek