Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Motorkář bez řidičského průkazu ujížděl policistům. Nechtěl skončit ve vězení

12. 7. 2022

page.Name
Špatné předjíždění bylo na počátku nedělního nočního incidentu. Motorkář bez řidičského průkazu se pak marně snažil prchnout před policejní hlídkou. Krátce po dopadení se přiznal k požití a držení drog, navíc měl u sebe plynovou pistoli.

Předjíždějícího motorkáře přes odbočovací pruh si všimli policisté krátce po 21. hodině v Náchodské ulici. Policisté za použití výstražných světel a nápisu „STOP“ muže zastavili a chtěli ho zkontrolovat. Když vystupovali z auta, začal jim ujíždět.

„Policisté se vrátili do vozidla a rozjeli se za ním, museli zrychlit až na 141 kilometrů za hodinu v obci, aby jim neujel. O pár kilometrů dál však v neprůjezdném terénu havaroval a policisté ho dohonili a následně zajistili. Při prohlídce jsme u něho nalezli plynovou pistoli, kterou jsme mu odebrali,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Motorkář hlídce sdělil, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a že se bál, aby neskončil ve vězení. „Lustrace jeho slova potvrdila s tím, že zákaz řízení má do října 2022. Kromě toho měl řidič na polském motocyklu Suzuki umístěnou německou neexistující poznávací značku,“ upřesnila Pižlová.

Policisté vyzvali 32letého řidiče k dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Orientační test na drogy měl pozitivní. Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl s tím, že si je vědom toho, že je pod vlivem.

„Přiznal se k požití kokainu a marihuany o víkendu a také se doznal k držení omamných látek. Policisté u něho tyto nalezené drogy zajistili a postoupí je ke znaleckému zkoumání z odvětví chemie. Jednalo se o necelých 20 gramů sypké látky (kokain) a přes 20 gramů sušiny (marihuany),“ dodala mluvčí.

Případ šetří policisté jako podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což motorkáři hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR