Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Nákladní auto bylo přetížené o dvě tuny, dopravci hrozí pokuta 100 tisíc

18. 7. 2022

page.Name
O dvě tuny přetížené a navíc ve špatném technickém stavu bylo nákladní auto, které kontrolovali před týdnem dopravní policisté ve Vrchlabí.

Vozidla si všimli díky jeho nákladu a rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat. Vyzvali ho k nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení, které se provádí ve spolupráci s pracovníky z Centra služeb pro silniční dopravu. „Vážením vyšlo najevo, že překročil největší povolenou hmotnost motorového vozidla o dvě tuny,“ upozornila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Za překročení hmotnosti a špatný technický stav byla řidiči uložena pokuta. „Dále oznámíme správnímu orgánu k projednání provozovatele vozidla za přetížení, kterému hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun,“ doplnila Pižlová.

Dopravní policisté zakázali řidiči nákladního auta další jízdu, a proto musel část nákladu přeložit, aby mohl v jízdě pokračovat.

Přetížené vozy můžou ohrozit bezpečnost a plynulost silničního provozu. Podle policistů je nebezpečím pohyb přetíženého vozidla při zabrzdění, změna jeho jízdních vlastností a s tím související posun nevhodně zajištěného nákladu.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR