Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

V Úpici v noci na dnešek hořel dům, 17 lidí muselo opustit byty

25. 7. 2022

V Úpici v noci na dnešek hořel dům, 17 lidí muselo opustit byty 0 snímků
Hasiči v noci na dnešek zasahovali u požáru půdních prostor bytového domu v Úpici. Sedmnáct lidí opustilo byty ještě před příjezdem hasičů. Ti evidují jednoho zraněného. Škoda je odhadem 1,5 milionu korun, příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují, řekla dnes odpoledne ČTK mluvčí hasičů Martina Götzová. Požár byl ohlášen hodinu před půlnocí, velitel zásahu hlásil kolem dnešní 02:00 likvidaci. Požářiště bylo do rána pod dohledem místní jednotky hasičů.

"Při dnešním ohledání (požářiště) byl proveden odběr chemických stop a vzorků elektrické instalace pro následující expertizu. Škoda je odhadem 1,5 milionu korun, uchráněné hodnoty ve výši asi sedm milionů korun," řekla Götzová.

Zásah vedly hasičské jednotky zevnitř i zvenčí objektu, k hašení využily i výškovou techniku. "Prostory byly zakouřené, orientaci ztěžovala hasičům také členitost půdy. Museli pracovat v dýchací technice a prováděli průzkum pomocí termokamery. Protože se požár šířil i střechou ven, museli rozebrat část střešní konstrukce až na krovy, aby mohli uhasit všechna skrytá ohniska," uvedla Götzová..

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Nováka utrpěla lehké ranění dolní končetiny desetiletá dívka. "Při úniku do bezpečí se lehce zranila na dolní končetině. Naše posádka ji ošetřila a nechala na místě, transport do nemocnice nebyl potřeba," řekl ČTK Novák.

Lidé, kteří museli kvůli požáru opustit byty, našli přes zástupce města náhradní ubytování. "Prostory byly zakouřené, zasahovali jsme v dýchací technice a prováděli průzkum pomocí termokamery," dodala Götzová.

ČTK
Foto: Hasiči