Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Zákaz na opilce neplatil, strážníci mu proto nasadili botičku

27. 7. 2022

page.Name
Dvakrát během dvou hodin přistihli policisté při řízení auta silně opilého muže. Ignoroval zákaz vyslovený při první kontrole, zastavila až ho botička na jeho autě.

K prvnímu incidentu došlo půl hodiny před páteční půlnocí v trutnovské ulici Pražská. Policisté zastavili osobní vůz, který na sebe upoutal pozornost vjetím do výkopu v zákazu vjezdu. „Vyzvali řidiče k předložení dokladů a k podrobení se dechové zkoušce. Muž kromě osvědčení o registraci vozidla žádné jiné doklady neměl a Dräger ukázal výsledek 4,1 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté sice osmačtyřicetiletému šoférovi zakázali další jízdu. Jenže on jejich zákaz ignoroval. O necelé dvě hodiny později ho totiž hlídka městské policie přistihla znovu za volantem. Dokonce ve stejné ulici, jen zhruba o deset metrů dále od první kontroly. „Tentokrát nadýchal 3,3 promile. Aby již nemohl z místa odjet, strážníci mu na auto nasadili botičku,“ upřesnila Kormošová.

Muže čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za to může být potrestán až ročním vězením, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti,“ dodala Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek