Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Celníci zastavili řidiče, který pašoval z Polska léky pro výrobu pervitinu

24. 4. 2022

Celníci zastavili řidiče, který pašoval z Polska léky pro výrobu pervitinu 5 snímků
Celníci v Královéhradeckém kraji zadrželi u hranic s Polskem řidiče osobního auta, který pašoval z Polska léky používající se k výrobě pervitinu. „Uvnitř vozu našli také nelegálně drženou střelnou zbraň a střelivo,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová. Třiačtyřicetiletému řidiči vyšel orientační test na drogy pozitivně.

Střelnou zbraň převzala na místě policie a poslala ji na balistickou expertizu. „Čekáme na její výsledky, abychom mohli stanovit právní kvalifikaci. Obviněn nebyl,“ řekla mluvčí krajské policie Eliška Majerová.

Celníci objevili nelegální zbraň domácí výroby ve dveřích auta. Ve voze našli také 16 kusů střeliva, baseballovou pálku a pět sečných zbraní. Za sedadlem řidiče pak podle Fajstavrové našli dvě papírové tašky se stovkou krabiček léčivého přípravku Cirrus Duo obsahujícího pseudoefedrin, který může být zneužíván k výrobě metamfetaminu, známého jako pervitin.

Při kontrole řidičova auta celníci objevili také nádobku s krystalickou látkou pozitivně reagující na amfetamin.

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí muži v případě odsouzení až pět let vězení nebo peněžitý trest.

ČTK
Foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj