Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Čtvrtý střet aut s kravami, které utekly z ohrady. Mercedes srazil tele

1. 4. 2022

Čtvrtý střet aut s kravami, které utekly z ohrady. Mercedes srazil tele 5 snímků
Řidiči se naštěstí nic nestalo, ale tele uhynulo, a škoda na rozbitém autě je 300 tisíc korun. To je výsledek páteční srážky na silnici mezi Výšinkou a Stříteží. Za poslední měsíc je to už čtvrtý případ, kdy zdivočelý skot skočil před auta na hlavním silničním tahu z Trutnova do Dvora Králové nad Labem.

K nehodě došlo v šest hodin ráno. Před nákladní mercedes náhle vběhlo zpoza jehličnatých dřevin z levé strany tele. „Šofér již nedokázal střetu zabránit a narazil do jeho boku. Řidič nehodu přečkal bez zranění, tele na místě uhynulo,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Komu zvíře patří, není jasné. „Jednalo se o tele bez jakýchkoliv identifikátorů, podle kterých bychom mohli zjistit jeho majitele,“ uvedla mluvčí policie.

Je ale pravděpodobné, že patří do stáda krav, které před několika měsíci prchly z ohrady u Horního Žďáru. Jejich majitel zemřel, dědické řízení ještě neskončilo. Krávy se zatím nepodařilo chytit. Toulají se regionem a jsou nebezpečím pro motoristy.

Podle policie zavinily za sedm týdnů už čtyři nehody. Dvě se staly na frekventované silnici mezi Výšinkou a Stříteží časně ráno (o půl páté a v šest) a dvě mezi sedmou a osmou večer.

Dopravní policisté vyzvali motoristy, aby místem projížděli velmi opatrně. „Snižte rychlost jízdy, abyste případně mohli včas zareagovat na dopravní situaci a nestali se účastníkem dopravní nehody,“ řekla mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR