Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Motorkář nadýchal 2,7 promile. Není divu, že nezvládl zatáčku

4. 4. 2022

page.Name
Pověstné štěstí opilce měl zřejmě 49letý motorkář, když v sobotu havaroval v Suchovršicích. Utrpěl překvapivě jen lehčí zranění. Spolujezdkyni se dokonce nestalo vůbec nic. Hrozí mu ale až tři roky vězení.

K nehodě došlo krátce pře pátou odpoledne na silnici I/14, na hlavním tahu z Úpice na Trutnov. Opilý muž vezl na motocyklu Aprilia Pegaso spolujezdkyni.

„Nepřizpůsobil rychlost jízdy, při průjezdu levotočivé zatáčky nezvládl řízení, vyjel vpravo na vyvýšenou obrubu chodníku a poté narazil do dopravního značení,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Jak se následně ukázalo, bylo jen otázku času, kdy jízdu ´neplánovaně ukončí´. Byl totiž doslova na mol. „S motorkářem provedená dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 2,70 promile!“ upozornila Pižlová.

Z místa havárie byl opilec převezen do nemocnice, odkud byl propuštěn do domácího léčení. Spolujezdkyně neutrpěla zranění, které by si vyžádalo ošetření. Celková škoda na motocyklu a poškozeném značení je vyčíslena na 35 tisíc korun.

Případ šetří dopravní policisté z Trutnova pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Řidiči hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ dodala mluvčí policie.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR