Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Opilec, zdrogovaní a uprchlík aneb Perný policejní víkend

5. 4. 2022

page.Name
Jeden opilý, tři zfetovaní a jeden v celostátním pátrání. I tak se dá popsat seznam řidičů, které o víkendu odhalila žacléřská policie.

Prvního řidiče s pozitivním orientačním testem na drogy chytili v pátek po třetí hodině odpoledne. Zastavili ho při běžné silniční kontrole, řídil bílé osobní auto Opel. „Na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem biologického materiálu,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Pozitivní test na drogy měl také šofér Volkswagenu, kontrolovaný policisty po jedenácté večer v Horské ulici. Muž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, na místě přišel o řidičský průkaz a policisté mu zakázali další jízdu. „Ve správním řízení mu hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc korun,“ sdělila Pižlová.

V sobotu ve dvě odpoledne policisté odhalili silně opilého 66letého motoristu ve škodovce. Nadýchal 2,04 promile. „Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí rok vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest,“ upřesnila mluvčí.

V devět večer policisté zatkli mladíka, který v ulici Boženy Němcové obcházel domy a bral za kliky. Upozornili na něj tamní občané. Jak se ukázalo, dotyčný byl téměř týden v celostátním pátrání. „Jednalo se o svěřence jednoho dětského domova, následně byl předán jeho zaměstnancům,“ řekla Pižlová.

Poslední případ je z nedělního odpoledne. Po šesté večer policisté v Revoluční ulici zastavili 29letá řidičku peugeotu. Měla pozitivní orientační test na drogy a odmítla se podrobit lékařskému vyšetření. „Policistům nepředložila při kontrole řidičský průkaz. Další jízda jí byla zakázána a hrozí jí pokuta až padesát tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek