Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Týrané dítě skončilo v péči lékařů, jeho matka s přítelem jsou ve vazbě

2. 4. 2022

page.Name
Muž a žena z Vrchlabí jsou podezřelí z týrání tříletého dítěte. Několik týdnů ho trestali nepřiměřenými fyzickými tresty. Došlo zřejmě i k těžkému ublížení na zdraví.

Policisté se případem zabývají od pondělí. „Dítě v ohrožení života bylo předáno do péče lékařů. V současné době se dítě, podle lékařů již mimo ohrožení života a při vědomí, nachází ve zdravotnickém zařízení,“ oznámila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání matky dítěte a jejího přítele, který za nimi docházel. Oba dospělí měli dítě trestat nepřiměřenými fyzickými tresty, a to v domácím prostředí a po dobu několika týdnů. „V době, kdy měl muž svěřené dítě, trestání vyvrcholilo až v těžké ublížení na zdraví,“ uvedla Prachařová.

Oba dospělí skončili ve vazbě. Matku dítěte vyšetřovatel obvinil ze zločinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství. Přítele obvinil ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství.

„Ženě hrozí trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let, muži pak hrozí pět až dvanáct let vězení,“ dodala policejní mluvčí Eva Prachařová.

(pac, tz-epa)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek