Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Na jezu v Ratibořicích se převrhla kánoe, jedno dítě skončilo v nemocnici

22. 5. 2022

page.Name
Na jezu na řece Úpě u Ratibořic se dnes odpoledne převrhla kánoe se ženou a dvěma dětmi. Na břeh se všichni dostali ještě před příjezdem záchranářů, jedno dítě pak záchranáři převezli do nemocnice.

„Podle ohlášení bylo v řece Úpě u jezu několik osob, které potřebovaly pomoc. Při příjezdu hasičů již byli všichni zachráněni a na břehu,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Podle hasičů, kteří k jezu vyslali tři jednotky i se člunem, měli být ve vodě jeden dospělý a tři děti.

Zdravotničtí záchranáři na místo vyslali i vrtulník, který ale nikoho transportovat nemusel. „Šestileté dítě jsme převezli k vyloučení možného poranění do náchodské nemocnice,“ uvedl Novák.

Žena, která kánoi řídila, dostala za porušení plavebního řádu od policie pokutu. „Zkouška na alkohol u ní byla negativní,“ sdělila mluvčí policie Šárka Pižlová.

Událost se podle hasičů stala na jezu Zlíč poblíž Vilémova mostu v Babiččině údolí. Těsně nad jezem se z koryta Úpy odděluje Úpský přivaděč, který odvádí vodu z Úpy do nádrže Rozkoš.

ČTK
Ilustrační foto: Martin Sládek/www.turistika.cz