Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Alkohol, marihuana, houbičky. Zdrogovaný muž zranil lahví policistu

4. 1. 2022

Až šestiletý trest za napadení policisty skleněnou lahví hrozí 39letému muži z Trutnovska. Trestného činu násilí proti úřední osobě se dopustil na Nový rok v rodinném domě, kam byli policisté přivolání, protože muž demoloval nábytek. Obviněný byl pod vlivem alkoholu a drog.

„Muž s lahvemi od alkoholu v rukou zaútočil proti policistům. Než se jim ho podařilo zpacifikovat, jednoho z nich lahví udeřil do hlavy a způsobil mu na čele tržnou ránu," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Přivolaná zdravotnická záchranná služba ošetřila policistu a také útočníka, který byl zasažen pepřovým sprejem. „Jelikož muž, který odmítl dechovou zkoušku, jevil známky opilosti i ovlivnění návykovými látkami, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," uvedla Kormošová.

Eskortě muže na záchytku se snažila zabránit jeho přítelkyně, která policistům nadávala. Šestatřicetiletá žena měla podle dechové zkoušky 2,5 promile alkoholu. Její přestupkové jednání policisté předají ke správnímu orgánu k dořešení.

Podle policie muž popíjel alkohol a během silvestrovského večera si uvařil odvar ze 40 lysohlávek, který vypil. Kromě toho denně kouřil marihuanu. „To, že rozbíjel nábytek a zaútočil na policisty, si nepamatuje,“ uzavřela Kormošová. Obviněný muž je stíhán na svobodě.

(bog, tz-iko, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Video: Policie ČR