Pátek

24. května 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Na silvestra v kraji byly hlavně potyčky, na D11 jelo auto v protisměru

1. 1. 2022

page.Name
Silvestrovské oslavy v Královéhradeckém kraji se podle policie obešly bez vážnějšího narušení veřejného pořádku. Zhruba hodinu po půlnoci policisté vyjížděli na dálnici D11 zastavit auto jedoucí v protisměru. V souvislosti s oslavami příchodu nového roku policisté evidovali hlavně potyčky, slovní rozepře či výtržnosti. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Od 18:00 posledního dne roku 2021 do dnešních 06:00 policisté v kraji zaznamenali na tísňové lince téměř 100 různých oznámení. Za stejnou dobu na přelomu let 2020 a 2021 policisté přijali na tísňové lince 58 oznámení a o rok dříve 71 oznámení.

„Některá oznámená narušení občanského soužití se po příjezdu hlídky na místo ani nepotvrdila. K vážnějšímu narušení veřejného pořádku nedošlo. Společným jmenovatelem řady událostí, k nimž policisté vyjížděli, byl alkohol,“ uvedla mluvčí.

Auto jedoucí po dálnici v protisměru se policistům podařilo zastavit. „Dechová zkouška i test na návykové látky vyšel u řidičky negativně,“ uvedla mluvčí. Po 03:00 policisté také vyjížděli ke střetu auta se zvěří na Jičínsku.

Zhruba dvě hodiny po půlnoci policisté vyjížděli na Jičínsku k opilci, který usnul v kontejneru na odpad. „Po příjezdu hlídky byl předán spolubydlícím. Uvedl že si chtěl odpočinout a záhy patrně usnul,“ uvedla mluvčí. U řady zásahů policisté spolupracovali s hasiči, záchranáři a strážníky.

Hasiči v kraji v pátek a dnes do 6:00 vyjížděli k 29 událostem. Zasahovali například u požáru sauny, nehod a u menších požárů odpadu a zábavní pyrotechniky.

Poslední zásah roku 2021 měli ve Smiřicích na Hradecku, kde likvidovali požár několika tújí. První zásah roku 2022 obstarali hasiči z Nové Paky, kteří vyjeli dvě minuty po půlnoci k dopravní nehodě v obci Horka u Staré Paky na území Libereckého kraje.

Do Bartošovic v Orlických horách v pátek odpoledne vyjelo pět jednotek hasičů k požáru sauny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Škodu hasiči odhadli na 750.000 korun, příčiny ohně vyšetřují. V Hradci Králové hasiči v noci na několika místech likvidovali požáry krabic od zábavní pyrotechniky a kontejnerů. V pátek a dnes do rána pomáhali u čtyř dopravních nehod na Hradecku, Jičínsku a Trutnovsku.

Policie upozornila na to, že dnes a v neděli se zaměří na dozor na silnicích. Očekává větší provoz, jak se lidé budou vracet z rekreací a oslav domů. Policie bude u řidičů kontrolovat zejména požití alkoholu či jiných nedovolených látek.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek