Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Policie objasnila krádeže za téměř 600 tisíc korun

14. 1. 2022

Policie objasnila krádeže za téměř 600 tisíc korun 0 snímků
Měď, pneumatiky, auta a nafta, vše dohromady za téměř 600 tisíc korun. To je stručný popis věcí, které ukradli dva muži ve věku 39 a 35 let. Nyní jim za to hrozí až pět let vězení.

Sérii krádeží z konce loňského a počátku nového roku se kriminalistům podařilo definitivně objasnit v těchto dnech. Došlo k nim na Trutnovsku a ve dvou případech v Hradci Králové.

Na Štěpána se společně dopravili vozem Mazda na místo činu v Trutnově, kde se vloupali do jednoho objektu. „Odtud ze skladu za pomocí vysokozdvižného vozíku naložili a následně odcizili měď za téměř 400 tisíc,“ upozornila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Poškozením majetku a dalšího měděného materiálu způsobili zloději škodu dosahující 300 tisíc korun. „Z jejich výpovědi vyplynulo, že měď následně prodali ve sběrně a peníze si rozdělili,“ upřesnila Pižlová.

Na Silvestra a o dva dny později kradli znovu, tentokrát v Hradci Králové. V tamní firmě odcizili ze stavební buňky dvě sady letních pneumatik včetně hliníkových disků za 50 tisíc korun, a také zaparkované auto Citroen za 100 tisíc korun. „Tyto odcizené věci již kriminalisté zajistili a v následujících dnech je vrátí poškozenému,“ oznámila policejní mluvčí.

 

Starší z lupičů kradl na konci loňského roku také sám. V Mladých Bukách ze zaparkovaného nákladního auta a stavebního jeřábu odmontoval čtyři autobaterie za 16 tisíc korun. Poškodil přitom kabeláž v hodnotě dalších pěti tisíc korun. „Dále také ve dvou případech odčerpal z bagru 130 litrů nafty, čímž způsobil poškozené firmě škodu 10 tisíc korun,“ uvedla Pižlová.

Když jeho osobní auto Audi kontrolovali v Mladých Bukách celníci, našli sáčky s metamfetaminem o hmotnosti 1,6 gramů. „Dopustil se tím přečinu přechování omamné a psychotropní látky a jedu,“ zdůraznila mluvčí.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že oba zloději jsou uživateli drog a téměř bez finančních příjmů. „S kriminalisty po jejich zadržení spolupracovali a k trestné činnosti se plně doznali. V případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý pobyt ve vězení,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR