Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Příčinou požáru penzionu byla závada na elektroinstalaci či komínu

4. 1. 2022

Příčinou požáru penzionu byla závada na elektroinstalaci či komínu 0 snímků
Příčinou nedělního požáru penzionu Lesní zátiší v Horní Malé Úpě zřejmě byla technická závada na elektroinstalaci nebo závada komínu. Požár, který se obešel bez zranění, zničil podkroví penzionu. Škodu hasiči odhadli na 900 tisíc korun.

„Vyšetřovatelé zjistili, že požár vznikl v podkroví v meziprostoru mezi sádrokartonem a střešní konstrukcí. Jako možné příčiny lze vyloučit úmyslné nebo nedbalostní jednání," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Vyšetřovatel hasičů proto podle ní dál pracuje s verzemi, že požár mohl vzniknout technickou závadou elektroinstalace nebo komínového tělesa. Na zjišťování příčiny ohně budou pracovat také specialisté v oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva. „Budou zpracovávat odbornou expertizu, která by mohla pomoci přesnou příčinu objasnit,“ sdělila mluvčí.

K hořícímu penzionu v neděli po 19. hodině vyrazilo šest jednotek hasičů se sedmi cisternami a automobilovým žebříkem. Všem lidem z penzionu se podařilo dostat ven z budovy. Nikdo se při tom nezranil.

Navzdory silnému větru se hasičům podařilo šíření ohně včas zastavit a dřevěná budova byla z větší části uchráněna. Pod kontrolu dostali hasiči oheň po necelých dvou hodinách a zcela jej zlikvidovali ve 23:20. Vodu pro hašení si zajistili z místního hydrantu a retenční nádrže.

Penzion má podle své webové prezentace 15 lůžek a jeho součástí je i restaurace. Stojí u hlavní silnice vedoucí z Horního Maršova do Horní Malé Úpy a na hraniční přechod do Polska. Od centra obce je vzdálený asi 50 metrů.

ČTK
Foto: HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Pec pod Sněžkou