Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Řidič autobusu nadýchal téměř dvě promile

31. 1. 2022

page.Name
Alkohol si za volantem neodpustí ani profesionálové. A v pátek večer ve Svobodě nad Úpou byl mezi nimi i takový, který vozí lidi. Řidič autobusu.

Policisté zastavili linkový autobus k běžné kontrole po půl deváté večer. Řidiče nejprve vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorových vozidel a k podrobení se dechové zkoušce.

„Všechny doklady měl v pořádku, ale dechová zkouška byla pozitivní,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Přístroj ukázal hodnotu 1,84 promile alkoholu v dechu.

Čtyřiapadesátiletý řidič, který se k požití alkoholu nepřiznal, se podrobil i lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz.

„Pokud i rozbor krve prokáže přítomnost alkoholu nad 1 promile, čeká řidiče obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. A jelikož řídil hromadný dopravní prostředek hrozí mu vyšší sazba - trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ sdělila policejní mluvčí.

V době zastavení byl v autobuse jeden cestující.

(bog, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek