Úterý

16. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Chalupa ve Velké Úpě chytla od zapálené svíčky

12. 11. 2022

Chalupa ve Velké Úpě chytla od zapálené svíčky 0 snímků
Nedbalost byla podle vyšetřovatelů příčinou požáru dřevěné chalupy ve Velké Úpě. Škodu hasiči odhadli na půl milionu korun.

Požár byl ohlášen ve čtvrtek v půl desáté večer. Na místo vyrazily čtyři hasičské jednotky. Dřevěnou chalupu, která stojí na samotě ve svahu, ale zachránila především duchapřítomnost obyvatel.

„Začali hasit požár sami hned v jeho počátku. Pomocí kbelíků s vodou se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu, což bylo v místě s omezeným přístupem k vodnímu zdroji velké štěstí,“ oznámili hasiči na webovém portálu pozary.cz.

Zásahová technika se až k chalupě nedostala, zůstala stát asi 500 metrů od ní. „Dále musely jednotky natáhnout dopravní vedení, aby mohly dohasit zbylá ohniska,“ upřesnili hasiči.

Ke špatně dostupné chalupě v oblasti Velkých Tippeltových bud vyrazili na pomoc také horští záchranáři, kromě auta také se dvěma čtyřkolkami, které jsou určené pro převoz lidí a materiálů po úzkých cestách.

Oheň byl zlikvidován krátce po jedenácté večer. Nikdo nebyl při požáru zraněn. „Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa zjistil, že hořet začalo kvůli nedbalosti při použití svíček. Škoda byla vyčíslena asi na 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 3 miliony,“ doplnili hasiči.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní z Pece pod Sněžkou, Horního Maršova a Svobody nad Úpou.

(pac, tz-mgö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči