Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Komplikace Na Struze: tahač s traktorem na korbě poničil nadchod

11. 11. 2022

Komplikace Na Struze: tahač s traktorem na korbě poničil nadchod 0 snímků
Neobvyklá dopravní nehoda několik hodin komplikovala dopravu na hlavním průtahu Trutnovem. V ulici Na Struze se nevešel pod skleněnou lávku tahač s nadměrným nákladem. Rameno vyvážecího traktoru poškodilo nadchod natolik, že z něj část odpadla. Policie dočasně svedla dopravu do jednoho pruhu a lávku pro pěší uzavřela. Na místo byl přivolán statik.

K bouračce došlo dnes před polednem. Podle dostupných informací vyvážecí traktor vezený na korbě tahače Scania neměl dostatečně sklopené rameno. Při průjezdu o lávku zavadil a poškodil ji. „Strhnul spodní část lávky, oplechování a prkna, lávka je evidentně poškozená,“ potvrdil ředitel městské policie Radek Svoboda.

Protože nebylo jisté, zda nedojde v místě nárazu k pádu dalších částí nadchodu, svedli policisté dopravu do jednoho pruhu. Motoristé se tak museli při tradiční páteční dopravní špičce obrnit pořádnou porcí trpělivosti. „Čeká se na vyjádření statika. Pokud řidiči můžou, ať raději zvolí jinou trasu a kritickému místu se vyhnou,“ doporučila krátce po poledni policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nehoda se obešla bez zranění. Řidič tahače podle policie nebyl pod vlivem alkoholu.

Lávka pro pěší zůstala uzavřená. „Čeká se na vyjádření statika. Pokud náraz statiku nenarušil, mohlo by ji město pro chodce znovu otevřít,“ naznačil kolem jedné odpoledne Radek Svoboda. Zároveň by se pak stavbaři pokusili o provizorní zakrytí poškozené části lávky, aby z ní nepadaly do silnice úlomky.

Krátce po půl čtvrté se povedlo zásadní problémy vyřešit. "Lávka je opravená a zabezpečená, doprava může jezdit v obou směrech. Pro pěší ale zůstane minimálně do pondělka zavřená, než ji znovu zkontroluje statik," oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.  

Stav nadchodu nad ulicí Na Struze byl již před dnešní nehodou nevyhovující. „Je ve špatném technickém stavu s korozí na hlavních nosnících, tudíž je nejvyšší čas ho opravit. Půjde o komplikovanou opravu o několika etapách,“ uvedl už dříve trutnovský starosta Michal Rosa. K výměně by mělo dojít příští rok.

 čtěte také: Trutnov získal dotaci na opravu skleněné lávky


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň