Neděle

19. května 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Kriminalisté objasnili sérii 35 krádeží na Trutnovsku

14. 10. 2022

page.Name
Trutnovští kriminalisté ukončili vyšetřování celkem 35 případů, které se týkaly zejména vloupání do objektů na Trutnovsku. Škodu přesahující 200 tisíc korun měl na svědomí devětadvacetiletý muž, jenž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzený a letos v březnu opustil brány vězení.

Obviněný muž se měl koncem srpna na ulici Nábřeží Václava Havla pokusit násilím zmocnit jízdního kola, které vedl poškozený v pravé ruce. To se mu však nepovedlo, neboť mu v tom majitel zabránil svým jednáním.

Od letošního srpna se zloděj, který je bez domova i jakéhokoliv přijmu, dále zaměřoval na zahrady, garáže, pergoly, chatky, přístřešky, ale i motorová vozidla, do kterých vnikal. Z těchto míst odcizil vše, co mu přišlo pod ruku. Jízdní kolo, vrtačka, sekera, alkohol, doklady, peníze…  

„Policejní komisař obvinil muže ze spáchání zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platební prostředku, z přečinu krádež a z přečinu porušování domovní svobody,“ vysvětlila tisková mluvčí policie Šárka Pižlová a dodala, že k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí do vazby, čemuž soudce Okresního soudu v Trutnově vyhověl.

V případě prokázání viny pachateli hrozí od 2 do 10 let pobyt ve vězení.

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek