Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Paraglidistka se zřítila krátce po startu. Shodou náhod přímo před záchranáři

11. 10. 2022

page.Name
Pořádnou porci štěstí v neštěstí měla čtyřiadvacetiletá paraglidistka, když spadla krátce po startu do těžce přístupného svazu na Černé hoře. Na místě nehody totiž byli zdravotničtí záchranáři, nedaleko létal záchranářský vrtulník. Zranění nebyla vážná. Pád natočila kamera.

Mladou pilotku padákového kluzáku ošetřili v prudkém svahu záchranáři ze základny v Temném Dole, na místě zasahovali společně s inspektorem provozu zdravotnické záchranky a leteckými záchranáři.

„Zraněnou ženu jsme po ošetření z komplikovaného terénu vyzvedli pomocí lanového podvěsu a následně vrtulníkem transportovali do traumacentra v Hradci Králové,“ uvedl k případu mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Rychlou a odbornou první pomoc ji poskytli záchranáři Matouš Kroupa a Jiří Šeda, kteří se shodou okolností nacházeli na místě události. „Málokdy se stane, že bychom měli příčinu úrazového stavu tak dobře zdokumentovanou, jako v případě nedělního karambolu,“ sdělil Ivo Novák.

Záchranářský vrtulník se náhodou pohyboval nedaleko a na místě byl za několik minut. „Podezření na vážné poranění se nakonec nepotvrdilo,“ upřesnil Novák.

(pac, tz-ino-zzs)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Matouš Kroupa/ZZS KHK