Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Trojice mladíků, která vykrádala prodejny a kiosky, byla dopadena

17. 10. 2022

page.Name
Prodejny, kiosky s občerstvením, penzion a garáž byla například místa, kde od poloviny září loupila trojice mladíků, kterou minulý týden v úterý zadrželi trutnovští kriminalisté. Pachatelé ve věku 18, 19 a 18 let násilně vnikli celkem do deseti objektů na Královédvorsku, v Hostinném a Vrchlabí, odkud si vždy odnesli vše, co tam majitel ponechal.

„Jednalo se například o cigarety, peníze, alkohol, nářadí…, to vše v hodnotě 50 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová a dodala, že obvinění mnohdy po svém jednání zanechali i vysokou škodu na poškozeném majetku, která činí téměř 20 tisíc korun. „Dá se předpokládat, že výše způsobené škody bude dále vyšetřováním ještě narůstat,“ poznamenala mluvčí.

Policisté proti mladým zlodějům zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Jeden z nich je navíc podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila Šárka Pižlová. Nejstarší z mladíků, který vykonával funkci řidiče, usedal za volant a řídil, i přestože mu byl soudem vysloven zákaz řízení až do května 2023.  

V současné době jsou mladíci stíháni na svobodě a v případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek